mobile friendly چیست؟

mobile friendly چیست؟

موتور جست و جوی گوگل به سایت هایی که از تکنولوژی ریسپانسیو استفاده کرده باشند لقب موبایل فرندلی می دهد. در ادامه به توضیح موبایل فرندلی می پردازیم.

روز به روز استفاده از اینترنت تلفن همراه در میان افراد مختلف گسترش می یابد و این امر باعث می شود که کاربران بیشتری به صورت روزانه وارد سایت های اینترنتی بشوند و دنبال محصولات و یا خدمات مورد نیاز خود بگردند. خیلی از این افراد شاید امکان دسترسی به کامپیوتر و یا لپتاپ ندارند پس با تلفن همراه خود به این جست و جو می پردازند.

موبایل فرندلی

موتور جست و جوی گوگل در به روز رسانی جدید خود برای رتبه بندی سایت ها مبحث موبایل فرندلی بودن را حائز اهمیت قرار داده است. به این صورت که به هر سایتی که قابلیت ریسپانسیو داشته باشد لقب موبایل فرندلی می هد و این امر برای کاربرانی که از طریق تلفن همراه خود به سایت وارد می شوند بسیار مهم است که سایت مورد نظر موبایل فرندلی می باشد یا خیر. زیرا باعث می شود کاربر بدون سردرگمی و به سرعت به مقصود خود برسد و کار با امکانات سایت برایش آسان تر بشود.

چگونه تشخیص دهیم سایتمان موبایل فرندلی می باشد یا نه؟

 گوگل پس از اضافه کردن این ویژگی به سیستم رتبه بندی خود راه حلی برای کاربران خود تعبیه کرده است که به راحتی بتوانند سایت های موبایل فرندلی را انتخاب کنند.

در تصویر زیر شما بعد از جست و جوی واژه مورد نظر خود و آمدن لیست سایت ها می توانید در کنار متن توضیحات پیشوند mobile friendly را ببینید. سایتی که این قابلیت را نداشته باشد این پیشوند برایش نمی آید.

موبایل فرندلی

موبایل فرندلی و سئو:

یکی دیگر از ویژگی های موبایل فرندلی بودن این می باشد که تاثیر به سزا و مثبتی در سئو و بهینه ساژی سایت دارد. از نطر موتور جست وجوی گوگل هر سایتی که این ویژگی را داشته باشد سایت به روز و کاربردی تر از سایت های دیگر در زمینه همان فعالیت می باشد.

در آخر

واحد طراحی سایت شرکت ایده پردازان الکترونیک مفتخر است که با طراحی سایت بر اساس قانون ریسپانسیو و موبایل فرندلی بودن این امکان را به کاربران خود می دهد که یک پله جلوتر از رقبای خود در بحث امور سایت باشند و به راحتی با مخاطب خود در ارتباط باشند.

ارسال شده توسط مدیر

مدیر
تیم میدیریت محتوای ایده پردازان الکترونیک

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

SASS چیست؟ – ساخت فروشگاه اینترنتیجولای 23, 2016

[…] مدیریت تارنمای ایران […]

پاسخ دادن

*
*