6 موضوع اصلی طراحی سایت 2015 و 2016

6 موضوع اصلی طراحی سایت 2015 و 2016

در این مقاله بر آن داریم که بتوانیم سر فصلی از موضوعاتی که باید در طراحی سایت رعایت شود به شما عزیزان بگوییم و امید آن را داریم که از آن استفاده کافی ببرید.

 1- اهمیت دادن به User Interface) UI ) :

متاسفانه امروزه به این نکته که UI چقدر می تواند در دید کاربر تاثیر داشته توجهی نمی شود و این امر باعث شده که اغلب سایتها از  یک فرمت و قالب خاص پیروی کنند و پیشنهاد ما به شما این است که از این الگو ی یک نواخت پیروی نکرده و خلاقانه بر روی کاربر تاثیر گذار باشید.

 

اهمیت دادن به UI

 

–  منوی همبرگری : با وجود این که انتقادهای زیادی از این الگو وجود دارد اما استفاده از آن باعث عملکرد بهتر کاربران می شود.

 

منوی همبرگری

 

–   ثبت نام ناحیه کاربری : معمولا شما برای ایجاد ناحیه کاربری در سایت ها باید فرمی را پر کنید و اطلاعات خسته کننده و تکراری از کاربر پرسیده شود و در این روش گاهی اوقات کاربر خسته شده و مراحل ثبت نام را لغو می کند. شما می توانید در ابتدا فقط یک شماره و یا ایمیل از کاربر گرفته و بعد از اکتیو سازی اکانت از آن اطلاعات مورد نیازتان برای تکمیل بانک اطلاعاتیتان بگیرید. و حتی می توانید از کاربر فقط یک سوال بپرسید که آیا دوست دارد که به شما بپیوندد؟

 

ثبت نام ناحیه کاربری

 

–   اسکرول طولانی : قرار دادن تمام عناصر مهم در بالا یک اسطوره شناخته شده است. روش یک صفحه کتیبه ای و طولانی مختص سایت هایی است که می خواهند کاربران خود را از طریق داستان سرایی فریب دهند. وشما می توانید منطور خود را در همان نگاه اول به مخاطب و کاربرتان برسانید.

 

اسکرول طولانی

 

–   بخش بندی قالب : بخش بندی باعث می شود که شما موضوعات مختلف را جدا کرده و کاربر را از سردرگمی نجات دهید که این خود به تنهایی یکی از دلایل کاربر پسند بودن می باشد.

 

بخش بندی قالب

 

–   تصاویر جذاب : از آن جا که طبیعت و گرایش به آن قوی ترین حس انسان می باشد انتخاب تصاویر جذاب HD می تواند سریع ترین راه برای جلب توجه کاربر باشد. شما می توانید در همان ابتدای صفحه از یک تصویر جذاب استفاده کرده تا کاربر با همان نگاه اول مجذوب سایت شود.

 

تصاویر جذاب

 

2-  استفاده بیشتر از انیمیشن :

–  انیمیشن در مقیاس یزرگ : در این روش شما می توانید یک بخش از صفحه خود را به انیمیشن مفهومی اختصاص بدهید بدین معنا که انیمیشن انتخابی مفهومی از خدمات و محصولات شما داشته باشد.

–  انیمیشن در مقیاس کوچک : این روش دارای 7 قسمت می باشد که به توضیح مختصری از آن می پردازیم:

 

•  انیمیشن های بارگذاری

 

انیمیشن های بارگذاری

 

•  انیمیشن های آیکون منو

 

•  انیمیشن های شناور

 

انیمیشن های شناور

 

•  گالری و اسلایدشو

 

گالری و اسلایدشو

 

•  تصاویر متحرک

 

تصاویر متحرک

 

•  پیمایش صفحه

 

 

 پیمایش صفحه

 

•  انیمیشن پس زمینه / فیلم

 

انیمیشن پس زمینه / فیلم

 

3- صفحه ورودی : با ایجاد صفحه ورودی می توانید اطلاعات مختصر و مفیدی نظیر زمینه فعالیت به کاربر انتقال دهید.

 

صفحه ورودی

 

4-  اصول طراحی : استفاده از طراحی قوی به سبک فلت سال گذشته گوگل طراحی سایت های خود را عوض کرد و به سمت طراحی فلت روی آورد و با استفاده از افکت های سایه روشن و مفاهیم ایجاد حرکت زرح طرح های واقع بینانه تر به کاربران نمایش داد.

 

اصول طراحی

 

5-  قالب ریسپانسیو : به لطف افزایش استفاده از تلفن همراه برای وبگردی قابلیت ریسپانسیو به امکانی فوق العاده محبوب  تبدیل شده است.

قالب ریسپانسیو

6-  کنار گذاشته شدن سبک های قدیمی و رو آوردن سریع به طراحی فلت : با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی می بایست  هر چه سریع تر به این سبک طراحی رو آورده شود تا از الباقی رقبا عقب نماند و در گردانه رقابت باقی ماند.

 

کنار گذاشته شدن سبک های قدیمی و رو آوردن سریع به طراحی فلت

ارسال شده توسط مدیر

مدیر
تیم میدیریت محتوای ایده پردازان الکترونیک

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

SASS چیست؟ – ساخت فروشگاه اینترنتیجولای 23, 2016

[…] مدیریت تارنمای ایران […]

پاسخ دادن

*
*