چرا طراحی ریسپانسیو ؟

چرا طراحی ریسپانسیو ؟

در این مطلب به شما خواهیم گفت که چرا امروزه به ریسپانسیو بودن سایت اهمیت ویژه ای داده می شود.

قابلیت ریسپانسیو در طراحی سایت چیست؟

در این قابلیت شما می توانید صفحات سایت خود را متناسب با نمایشگرها با سایزهای مختلف طراحی کنید. که این امر باعث می شود هر کاربر با  استفاده از دستگاه های مختلف بتواند تمام منوها و ستون بندی های سایت را مشاهده کند و راحت تر در سایت شما به هدف خود برسد.

پس چرا اضافه کردن قابلیت ریسپانسیو از ویژگی های مهم در طراحی سایت محسوب می شود؟

در اینجا 4 دلیل کلیدی این موضوع را بررسی می کنیم:

1-  پشتیبانی از دستگاه های مختلف:

ما در جهانی زندگی می کنیم که نه تنها از سرتاسر جهان امکان بازدید سایت ما وجود دارد بلکه امکان مشاهده سایت در دستگاه ها با انواع سایز نمایشگر بسیار بالاست بنابراین ما برای طراحی سایت خود نیازمند قابلیت ریسپانسیو می باشیم تا بتوانیم در نمایشگر های مختلف به خوبی مفهوم را به کاربر برسانیم. شاید یک مشتری شما فقط می تواند از طریق تلفن همراه خود وارد سایت شما شود و به دنبال اطلاعات مورد نیاز خود باشد. اگر سایت شما قابلیت ریسپانسیو نداشته باشد امکان دارد که مشتری به هدف خود نرسد و سایت شما را ترک کند که این امر موجب از دست دادن مشتری می شود.

2-  یک سایت برای تمامی نسخه ها:

در روش های قدیمی شما باید برای هر یک از دستگاه ها و نمایشگرهای متفاوت به صورت جداگانه سایت طراحی می کردید و طبیعی است که در آن روش هم از نظر زمان باید زیاد وقت می گذاشتید و هم از نظر این که مثلا سه سایت مختلف را به روز رسانی کنید برایتان دشوار است ولی با قابلیت ریسپانسیو شما با به روز رسانی سایت در تمامی دستگاه ها و نمایشگرها قابلیت مشاهده محتوای جدید را دارید.

3-  بهینه سازی در موتورهای جست و جو:

مدت زمانی است که گوگل بر قابلیت ریسپانسیو برای رتبه بندی سایت ها اهمیت زیادی قائل می باشد و هر سایتی که دارای این ویژگی باشد از نظر ربات گوگل سایت به روز تر و فعال تری می باشد که این امر موجب رتبه بالای شما در موتورهای جستوجو می شود.

  4-  مقیاس های مختلف در آینده:

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و به بازار آمدن نمایشگرهای مختلف با سایز های متفاوت قابلیت ریسپانسیو باعث شده است که در آینده با دستگاهی جدید سایت شما قابلیت داشتن تمامی امکانات نمایشی را داشته باشد. و بهترین امکان ریسپانسیو این می باشد به شما اجازه می دهد با دستگاه های جدید سازگار باشید.

در آخر:

قابلیت ریسپانسیو ویژگی است که به شما این امکان را می دهد تا بدون در نظر گرفتن محتوای سایت و یا کاربران آن سایت شما بتوانید محیطی زیبا و جذاب ایجاد کنید.

ارسال شده توسط مدیر

مدیر
تیم میدیریت محتوای ایده پردازان الکترونیک

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

SASS چیست؟ – ساخت فروشگاه اینترنتیجولای 23, 2016

[…] مدیریت تارنمای ایران […]

پاسخ دادن

*
*