برنامه نویسی Asp.net

برنامه نویسی Asp.net

Asp.net یک چارچوب کلی برای نرم افزار های تحت وب می باشد که توسط شرکت مایکروسافت به بهره برداری رسید تا برنامه نویسان بتوانند برنامه ها ، نرم افزار ها ، صفحات و سرویس های وب و سرویس های XML وب طراحی کنند. Asp.net یک جانشین برای Asp محسوب می گردد.
ASP تلاش می‌کند تحول توسعه دهنده‌ها را ازتوسعه کاربرد ویندوز تا توسعه WEB توسط ارائه قابلیت ساخت صفحات مرکب از کنترل‌ها همانند یک رابط کاربری ویندوزساده نماید. یک کنترل WEB ازقبیل یک Button یا یک Label دربسیاری ازسبک‌ها همانند همتای ویندوزخودش عمل می‌کند. کد می‌تواند خصوصیات وپاسخ خود را به رویدادهایش ارجاع دهد. کنترل‌ها معلومات«فوت و فن» ترجمه خود را دارند: درحالی که کنترل‌های ویندوزخودشان را برروی پرده ترسیم می‌کنند، کنترل‌های WEB قطعاتی ازHTML وجاوااسکریپت را تولید می‌کنند که بخشی ازفرم صفحه حاصل را به مرورگرکاربرنهایی می‌فرستد. ASP.NET برنامه نویس را به توسعه کاربردها با استفاده ازنمونه رابط کاربرگرافیکی رویدادی(مدل event-driven GUI) وسریعترازمحیط‌های سندی مرسوم درWEB مانند ASP و PHP تشویق می‌کند. چارچوب کاری تلاش می‌کند فناوری‌های موجود از قبیل JAVASCRIPT را با مؤلفه‌های درونی همانند حالت دید برای به دست آوردن حالت پایدار«درخواست درونی» درمحیط WEB نا متمرکزاصلی ترکیب کند. سایرتفاوت‌های مقایسه‌ای ASP قدیمی هستند:

طراحی سایت با asp.net

سایرتفاوت‌های مقایسه‌ای ASP قدیمی هستند:     کد تألیف شده سبب اجرای سریع تر برنامه‌هایی همراه با به دام انداختن خطاهای زمان طراحی بیشتر درحین توسعه می‌شود.
عمدتاً با استفاده از مستثنی کردن به‌وسیلهٔ قالب Try-Catch مدیریت خطاهای زمان اجرا را بهبود می‌بخشد.
شباهت به کاربردهای ویندوزی ازقبیل کنترل‌ها ورویدادها، که سبب ایجاد امکان توسعه رابط‌های کاربردی توانمند می‌شود که سابقاً تنها درمیزکاریافت می‌شد.
مجموعه وسیعی ازکنترل‌ها و کابخانه‌های کلاس اجازهٔ ساخت سریعتر برنامه‌های را می‌دهد، بعلاوه کنترل‌های تعریف شده توسط کاربر همچون منوها، اجازه می‌دهد که معمولاً از قالب‌ها استفاده شود. طراحی این کنترل‌ها روی صفحه آسانتراست زیرا اغلب آنها می‌توانند دربیشترویرایشگرها به صورت بصری عمل کنند.
ASP.NET دارای قابلیت استفاده هم زمان از چند زبان شناسایی شده در VB.NETمی باشد که اجازه می‌دهد تا صفحات WEB نوشته شوند با VB.NET و C# و J# و غیره.
توانایی Cache شدن تمام صفحه یا فقط بخشی ازآن برای بهبود نمایش.
توانایی استفاده ازمدل کد پشتیبان برای جداسازی منطق کار از ارائه.
اگرهرکاربرASP.NET درحافظه نفوذ کند، مجری ASP.NET میزبان دامنهٔ برنامهٔ دارای خطا را از بین می‌برد و برنامه را مجدداً راه اندازی می‌کند.
حالت جلسه درASP.NET می‌تواند دریک پایگاه داده SQL Server یا دریک پردازش جداگانه در حال اجرا برروی دستگاه ساده مانند سرویس دهنده WEB یا یک ماشین متفاوت ذخیره می‌شود. زمانیکه سرویس دهندهWEB مجدداً راه اندازی می‌شود یا پردازش کننده ASP.NET بازیافت می‌شود، مقادیر راه‌های جلسه از بین نمی‌رود.
نسخه‌های قبلی ASP.NET (1.۰ and ۱٫۱) به دلیل مغایرت با استانداردهای تاییدی مورد انتقاد بودند. HTML و جاوااسکریپت‌های تولید شده به مرورگرسرویس گیرنده فرستاده می‌شدند که همیشه در برابر استانداردهای W3C/ECMA تایید شده نبودند. بعلاوه گاهی اوقات چارچوب کاری مرورگر خصایص را نا درست تشخیص می‌دهد و یا مرورگرهای WEB، به غیر از IE ساخته شده توسط مایکروسافت مانند نسخه‌های قبلی، HTML/JAVASCRIPT بازگردانی شده به این سرویس گیرنده‌ها را با بعضی از خصایص از بین رفته و یا بعضی اوقات شکسته و یا ناقص شناسایی می‌کنند.
کنترل‌های سرویس دهندهWEB: این‌ها کنترل‌های معرفی شده توسط ASP.net برای فراهم سازی رابط کاربری برای وب فرم هستند. این کنترل‌ها، کنترل‌ها ی مدیریت شده هستند و کنترل‌های WYSIWYG هستند. (چیزی که می‌بینید چیزی است که به دست آورده‌اید.«نمایش اطلاعات درحالت چاپ شدنی»)

ارسال شده توسط مدیر

مدیر
تیم میدیریت محتوای ایده پردازان الکترونیک

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

SASS چیست؟ – ساخت فروشگاه اینترنتیجولای 23, 2016

[…] مدیریت تارنمای ایران […]

پاسخ دادن

*
*