وب مستر گوگل – قسمت اول ( ثبت نام )

وب مستر گوگل – قسمت اول ( ثبت نام )

گوگل وب مستر – Google Webmaster – Search Console

گوگل وب مستر که به تازگی نامش به Search Console تغییر یافته است یک ابزار بسیار قوی و مورد نیاز برای تمامی سایت ها می باشد که امکان این را فراهم می کند که مدیر سایت بتواند وضعیت سایت را به صورت روزانه مورد بررسی قرار دهد و مشکلاتی که می توانند در سئو برای سایت مضر باشند را نمایش دهد. در کنار این Webmaster Tools یک ابزار دیگر به اسم Google Analaytics را گوگل ارائه داده است که امکان تجزیه و تحلیل و همچنین بررسی بازدید های وب سایت را به وب مستر ارائه می دهد…

 

آموزش ثبت نام در وب مستر گوگل Search Console

 

برای ثبت سایت در گوگل وب مستر ابتدا نیازمند یک اکانت گوگل خواهیم بود.در صورتیکه اکانت گوگل ندارید می توانید از این قسمت نسبت به ایجاد اکانت اقدام نمایید.جهت راهنمایی تصویری ساخت اکانت Gmail می توانید این بخش را مطالعه نمایید.شما با ساخت یک حساب کاربری در گوگل می توانید از تمامی سرویس های ارائه شده توسط گوگل استفاده نمایید.

 

پس از ساخت اکانت Gmail و لاگین کردن از طریق لینک زیر می توانید به قسمت گوگل وب مستر وارد شوید و سپس بر روی Sign in to Webmaster Tools کلیک نمایید.

https://www.google.com/webmasters

ساخت وب مستر گوگل

 

 

پس از ورود ، وارد صفحه ای خواهید شد که در آن به شما خوش آمد گویی خواهد شد و در فیلد وسط صفحه ، آدرس سایت خود را وارد نمایید و سپس بر روی دکمه Add property کلیک نمایید.

ثبت سایت در گوگل وب مستر

 

 

پس از انجام فرایند فوق ، گوگل می خواهد از اینکه سایت ثبت شده متعلق به شماست اطمینان یابد و مطمئن شود شما وب مستر این سایت خواهید بود.برای این کار چندین راه را پیش روی ما قرار خواهد داد که خود گوگل به صورت پیشنهادی شیوه ی HTML را پیشنهاد داده است که شامل فرایند آپلود یک فایل HTML در روت اصلی سایت می باشد.در قسمت زیر به صورت مرحله ای این فرایند را توضیح می دهیم.

1- روی لینک ” this HTML verification file ” کلیک کرده و فایل مجوز را دانلود کنید.

2- فایل HTML دانلود شده را در قسمت روت اصلی سایت خود که عموما public_HTML می باشد آپلود کنید.

3- روی لینک موجود در مرحله سوم کلیک کرده و مشاهده کنید که آیا فایل در سایت شما باز می شود یا خیر تا از صحت انجام کار اطمینان یابید.

4- در آخر روی Verify کلیک کنید.

ثبت سایت در کنسول گوگل

 

 

در صورتیکه روند فوق به درستی نیز انجام شده باشد پس از Verify کردن با پیام موفقیت بودن روند روبرو خواهید شد.

ثبت سایت در گوگل وب مستر

 

در روز های آتی به نحوه استفاده از این ابزار مفید اشاره خواهیم نمود.

ارسال شده توسط مدیر

مدیر
تیم میدیریت محتوای ایده پردازان الکترونیک

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

SASS چیست؟ – ساخت فروشگاه اینترنتیجولای 23, 2016

[…] مدیریت تارنمای ایران […]

پاسخ دادن

*
*