طراحی سایت با استفاده از CSS3

طراحی سایت با استفاده از CSS3

روی‌ انداز آبشاری سَبْک یا سی‌اس‌اس (Cascading Style Sheets-css) زبانی‌ست که از آن به منظور اعمال فرمت، سبک نمایش، و نحوه ارائه مستند‌های نوشته‌شده به زبان‌های نشانه‌گذاری استفاده به عمل می‌آید. بیشترین استفاده‌ای که از این زبان در حال حاضر می‌شود مشخص کردن سبک صفحه وب DHTML و XHTML است ولی آن را می‌توان بر هر نوع مستند XML از جمله SVG و XUL اعمال کرد. نگهداری و تغییر مشخصات سی‌اس‌اس به عهده کنسرسیوم وب جهانگستر است.

 

CSS3-استایل سایتCSS  نوعی کدنویسی تحت وب است که امروزه  طراحی صفحات وب در جهان را متحول کرده است.  CSS  زمانی برتری خود را به دیگر کدنویسی های تحت وب نشان می‌دهد که شما صفحه ‌ای با حجم نسبتا زیادی از متون و تصاویر داشته باشید , طبیعی است که چنانچه شما  از جداول برای طراحی وب سایت خود استفاده کنید، مخاطبان شما باید تا لود کامل جداول و محتویات آن صبر کنند, اما با استفاده از CSS، هرچقدر اطلاعات لود شده باشد، در همان لحظه بر مرورگر کاربر ظاهر شده و ضمن صرفه جویی در زمان وی, امکان کلیک کاربر بر کلید Close مرورگر را به حداقل ممکن میرساند.از کاربرد های CSS3 می توان در استفاده و استایل نویسی برای سایت های واکنشگرا یا ریسپانسیو اشاره نمود.

استایل ها کاربردهای فراوانی دارند که از آن ها میتوان به صرفه جویی در کدنویسی , اعمال صفات مشترک به اشیاء, رنگی کردن اسکرول بار مرورگر ها , ایجاد کلید های متحرک و زیبا و بسیاری دیگر اشاره کرد.

ارسال شده توسط مدیر

مدیر
تیم میدیریت محتوای ایده پردازان الکترونیک

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

SASS چیست؟ – ساخت فروشگاه اینترنتیجولای 23, 2016

[…] مدیریت تارنمای ایران […]

پاسخ دادن

*
*