اعتماد به فروشگاه اینترنتی

اعتماد به فروشگاه اینترنتی

امروزه بسیاری از سایت ها به نام سایت های فروشگاهی شناخته می شوند و قابلیت فروش آنلاین را دارند . اما به چه صورت می توان به آن ها اعتماد کرد ؟ در صورتی که مایلید در این باره اطلاعاتی داشته باشید ادامه مطلب را مشاهده نمایید ….

 tt

بسیاری از سایت ها امروزه برای مشتریان و بازدید کنندگان خود اقداماتی اندیشده اند که اگر شخصی به محصولات و خدمات آن ها نیاز داشت و یا درخواست دریافت آن کالا را داشت ، به راحتی بتواند با یک کلیک بر روی آن اطلاعات مورد نیاز خود را درباره آن محصول دریافت کند و سپس به تعداد مورد نیاز آن را سفارش دهد و پس از پرداخت مبلغ کالای مورد نیاز خود را دریافت نماید .

در طراحی سایت فروشگاهی جز همیشگی این سایت بخش پرداخت آنلاین آن است که بدون آن روند ارسال و دریافت کالا انجام نخواهد شد ( البته سایت فروشگاهی که فرم پرداخت آنلاین نداشته باشد نیز وجود دارد ولی در این مقاله اختصاصا تنها سایت هایی مورد نظر هستند که قابلیت پرداخت وجه را از داخل سایت خود برای مشتریانشان دارند. )

در پرداخت آنلاین حتی اگر از داخل سایت معتبر هم باشد بایستی اطلاعاتی را داشته باشید تا پرداخت امنی را تجربه کنید . اطلاعات زیر می توانید برای شما مفید باشد :

 

1. در صفحه ابتدایی سایت نماد اعتماد الکترونیکی وجود داشته باشد .

2. هنگامی که به درگاه پرداخت الکترونیکی متصل می شوید لینک درگاه همان بانک را به صورت مستقیم مشاهده نمایید .

3. آدرس سایت درگاه بانک به جای HTTP با HTTPS نمایش داده می شود.

4. در کنار لینک درگاه بانک یک علامت قفل خورده باشد .

5. آدرس بار صفحه پرداخت زمانی که اتصال شما نا امن تلقی شود ممکن است با رنگ مجزایی که به صورت عمومی قرمز رنگ است ، تغییر پیدا کند .

 

به صورت کلی مجموع موارد بالا عمومی ترین و مفید ترین راههای اعتماد به پرداخت آنلاینی است که در یک سایت قرار داده شده است . البته باید سابقه سایت ، طراح سایت و نوع فعالیت سایت و مشتریان آن را هم در نظر داشت . هیچ گاه یک طراح سایت خبره سایتی بدون امنیت طراحی نمی کند و هیچ گاه یک سایت حرفه ای اعتماد کاربرانش را از دست نمی دهد .

ارسال شده توسط مدیر

مدیر
تیم میدیریت محتوای ایده پردازان الکترونیک

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

SASS چیست؟ – ساخت فروشگاه اینترنتیجولای 23, 2016

[…] مدیریت تارنمای ایران […]

پاسخ دادن

*
*